Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin e ka caktuar Dmitri Rogozin, të dërguarin e tij special për enklavën ruse të Kaliningradit, e cila plotësisht do të shkëputet nga Rusia pas zgjërimit të Bashkimit Evropian.
Bashkimi Evropian ka thënë se 1.3 milionë banorët e enklavës së Baltikut, do të duhet të aplikojnë për viza, që përmes Lituanisë, Letonisë dhe Estonisë të kalojnë në Rusi, kur këto tre vende Baltike në vitin 2004 do t’i bashkangjiten unionit.
XS
SM
MD
LG