Ndërlidhjet

PEKIN


Stuhia dhe përmbytjet e kësaj vere, në Kinë kanë shkaktuar vdekjen e mbi 800 njerëzve, dhe dëme në vlerë mbi 3.6 miliardë dollarë.
Agjencia zyrtare kineze e lajmeve ka njoftuar se gjithsejt janë shkatërruar mbi një milionë shtëpi, kurse janë shkretuar edhe 8 milionë hektarë me të mbjella.
XS
SM
MD
LG