Ndërlidhjet

ANKARA


Një tjetër deputet nga Partia Demokratike e Majtë e kryeministrit turk, Bulent Eçevit, ka dhënë dorëheqjen sot, duke e çuar në 45 numrin e ligjvënësve të larguar pas refuzimit të Eçevitit për të lënë kreun e ekzekutivit.
Sipas mediave turke, deputeti Ali Tekin është tërhequr së bashku me kryebashkiakun e qytetit Mersin dhe një numër përfaqësuesish lokalë të Partisë Demokratike të Majtë.
XS
SM
MD
LG