Ndërlidhjet

TEHERAN


Këshilli i Lartë i Sigurisë Kombëtare të Iranit, që përbën nivelin më të lartë të Gjyqësorit në vend, ka pezulluar daljen e një gazete reformiste, meqë siç thuhet, botuesit e saj kishin injoruar urdhrin për të mos shkruar rreth dorëheqjes së klerikut të njohur Ajatollah Xheladin Taheri.
Zoti Taheri dha dorëheqjen të martën me motivin se shteti islamik dhe kleri i tij konservator nuk njeh autoritet tjetër përveç atij të liderit suprem, Ajatollah Ali Khamnei.
XS
SM
MD
LG