Ndërlidhjet

PEKIN


Stuhia dhe përmbytjet e kësaj vere në Kinë, kanë shkaktuar vdekjen e mbi 800 njerëzve dhe dëme në vlerë mbi 3.6 miliardë dollarë.
Agjencia zyrtare kineze e lajmeve ka njoftuar se gjithsej janë shkatërruar mbi një milion shtëpi, kurse janë shkretuar 8 milionë hektarë të mbjella.
XS
SM
MD
LG