Ndërlidhjet

VUSHTRI


Policia dhe paqeruajtës të NATOs kanë kryer një operacion të gjerë për të shkatërruar plantacione të marijuanës, që siç thonë ata, kultivoheshin në fushat e Vushtrisë. Zëdhënësi i policisë ndërkombëtare, Xhon Çapman, tha se vlefta e shitjes së sasisë së asgjësuar mund të arrinte në 1 milion dollarë. Ai shpjegoi gjithashtu se paqeruajtësit i patën zbuluar bimët narkotike gjatë një patrullimi, dy javë të shkuara.
XS
SM
MD
LG