Ndërlidhjet

CYRIH


Një kontrollor zviceran i trafikut ajror, i cili shërbente mbrëmjen e 1 korrikut kur ndodhi përplasja fatale mes një aeroplani rus për pasagjerë dhe një avioni mallrash, ka pohuar se ishte përgjegjësi e tij parandalimi i aksidentit.
Kontrollori, identiteti i të cilit nuk është bërë publik, premtoi bashkëpunim të plotë në hetimet për zbardhjen e rrethanave të përplasjes, gjatë së cilës u vranë 71 njerëz, mes të cilëve 52 fëmijë rusë.
XS
SM
MD
LG