Ndërlidhjet

PEKIN


Ministri i jashtëm britanik Jack Straw arriti në Pekin për të diskutuar bashkëpunimin në fushën e sigurisë, pas sulmeve të shtatorit kundër Shteteve të Bashkuara.
Ministria e jashtme e Kinës tha se të dy palët do t’i diskutojnë çështjet rajonale dhe ndërkombëtare, me interes për të dyja vendet.
XS
SM
MD
LG