Ndërlidhjet

BISHKEK


Sekretari amerikan i Thesarit Paul O’Neill sot do të arrijë në Kirgistan, ku me liderët e vendit do të diskutojë ndihmat financiare nga Shtetet e Bashkuara dhe institucionet ndërkombëtare financiare.
O’Neill para kësaj qëndroi në Ukrainë, ku nga presidenti Leonid Kuchma dhe zyrtarët tjerë kërkoi vazhdimin e reformave ekonomike dhe politike.
XS
SM
MD
LG