Ndërlidhjet

MANILË


Arriti në 58 numri i viktimave të kësaj jave në Filipine, si pasojë e furtunave dhe shirave të mëdha.
Punonjësit humanitarë thanë se javën e kaluar, mbi 100 të tjerë e humbën jetën nga 4 tajfunet e njëpasnjëshme, mbi 2.000 shtëpi u rrafshuan me tokë, kurse 11 mijë njerëz u detyruan të shpërngulen.
XS
SM
MD
LG