Ndërlidhjet

SIDNEJ


Testimi i parë i një aeroplani të ri supersonik, të prodhuar në Japoni, përfundoi sot në mënyrë spektakulare me rrëzimin e tij në një shkretëtirë të Australisë.
Modeli i aeroplanit, i cili mund të ngjitet në lartësinë e Konkordit, por që fluturon dy herë më gjatë, dhe mund të bartë trefish më shumë pasagjerë, u rrëzua vetëm disa sekonda pas fluturimit.
XS
SM
MD
LG