Ndërlidhjet

ANKARA


Zëvendës sekretari amerikan i Mbrojtjes Paul Wolfovitz arriti në Turqi, ku me liderët turq do të diskutojë rreth Irakut dhe çështjeve tjera të sigurisë.
Vizita e tij realizohet përkundër trazirave politike që e kanë lëkundur qeverinë e kryeministrit Bulent Ecevit.
Wolfovitz në Ankara shoqërohet nga komandanti i forcave amerikane në Evropë, gjenerali Joseph Ralston.
XS
SM
MD
LG