Ndërlidhjet

AMAN


Sekretari i përgjithshëm i Ligës Arabe Amr Musa tha se organizata është kundër çfarëdo sulmi të Shteteve të Bashkuara kundër Irakut.
Pozita jonë arabe është e qartë, dhe ne nuk mund të mbështesim kurrfarë sulmi kundër Irakut apo ndonjë vendi tjetër arab, tha Musa.
Presidenti amerikan George Bush ka thënë se Uashingtoni do të përdorë të gjitha mjetet në dispozicion për të përmbysur presidentin e Irakut Saddam Hussein.
XS
SM
MD
LG