Ndërlidhjet

LONDËR


Oficerë të lartë irakienë në mërgim, sot e kanë përfunduar takimin tre ditësh, me zgjedhjen e një këshilli që do t’i përfaqësojë ata në përpjekjet për përmbysjen e presidentit e Irakut Saddam Hussein, dhe vendosjen e pushtetit civil.
Në takimin tre ditësh, në afërsi të Londrës, raportohet të kenë marrë pjesë mbi 90 oficerë dhe përfaqësues të grupeve politike në ekzil.
XS
SM
MD
LG