Ndërlidhjet

VARSHAVË


Ish lideri i sindikatave polake dhe ish presidenti Lech Walesa ka paralajmëruar se do t’i rikthehet politikës për t’u kandiduar si president i ardhshëm i Polonisë.
Gjendja aktuale në Poloni më detyron të ballafaqohem edhe një herë, tha Walesa, i cili u largua nga jeta politike pas disfatës në zgjedhjet e vitit 2000.
XS
SM
MD
LG