Ndërlidhjet

NJU DELHI


Parlamenti indian ka dënuar masakrën e fundjavës, që ndodhi në Kashmirin e kontrolluar nga India, ku humbën jetën 27 hindus.
Ministri i jashtëm indian tha se sulmi është realizuar “me nxitjen e Pakistanit”.
Sekretari Amerikan i Shtetit, Colin Poëell, ka dënuar sulmin duke thënë se “njerëzit në Kashmir meritojnë paqe e prosperitet dhe jo luftë për jetë a vdekje me militantët terrorists”.
Poëell do të vizitojë rajonin në fund të muajit.
XS
SM
MD
LG