Ndërlidhjet

PEKIN


Buxheti i Kinës për mbrojtjen është më i ulët krahasuar me vendet e mëdha. Këto deklarata të Ministrisë së Punëve të Jashtme kineze erdhën pas shqetësimeve të Pentagonit se Kina po harxhonte për mbrojtjen më shumë se deklaron. Këto janë pasuar dhe nga një raport i Kongresit amerikan ku thuhet se Tajvani është në pozitë të pafavorshme në një sulm të mundshëm nga Kina.
XS
SM
MD
LG