Ndërlidhjet

HIDERABAD


Drejtësia pakistaneze ka dhënë sot dënimet për 4 militantët islamikë përgjegjës për rrëmbimin dhe vrasjen e gazetarit amerikan Daniel Pearl.
“Gjykata i ka dhënë dënimin me vdekje të akuzuarit kryesor, Omar Siad Sheikh dhe me burgim të përjetshëm janë dënuar 3 të akuzuarit e tjerë, për veprat penale të komplotit, rrëmbimit me pagesë, vrasjes dhe për veprën penale të shkatërrimit të fakteve”, tha kryeprokurori Raja Qureshi, duke folur sot në Hiderabad
XS
SM
MD
LG