Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri izraelit i mbrojtjes, Ben-Eliezer, takohet me presidentin egjiptian Hosni Mubarak, si pjesë e Izraelit për të bindur bashkësinë ndërkombëtare dhe veçanërisht “botën arabe “ se Arafati duhet të shkojë.
Por Mubarak ka thënë se vetëm Arafat ka ndikim tek palestinezët për të siguruar paqen me Izraelin.
XS
SM
MD
LG