Ndërlidhjet

STAMBOLL


Kryeminsitri turk, Bulent Eçevit, i cili po përballet me kërkesa gjithnjë e në rritje për dorheqje, përfshi dhe largimin e 7 ministrave e 40 deputetëve, ka thënë se mund të largohet përpara se koalicioni qeveritar të humbasë shumicën në parlament.
77 vjeçari Eçevit ka deklaruar për mediat turke se mund të tërhiqet nëse ministri i tij i ekonomisë, Kemal Dervish do të japë dorëheqjen.
XS
SM
MD
LG