Ndërlidhjet

MOSKË


Shefi i Këshillit të Sigurisë së Rusisë, Vladimir Rushailo, takohet sot në Kinë me presidentin Xhiang Zemin dhe zyrtarë të tjerë të lartë, për të biseduar rreth partneritetit mes dy vendeve dhe kontributin e G8-ës në luftën ndërkombëtare kundër terrorizmit.
Zëdhënësi i Rushailos tha se ushtaraku i lartë rus do të diskutojë gjithashtu gjendjen e paqëndrueshme në Afganistan, mospajtimet rreth Kashmirit si dhe bashkëpunimin Ruso-Kinez, në kuadër të Organizatës së Shangait.
XS
SM
MD
LG