Ndërlidhjet

TIRANË


Administrata e Kombeve të Bashkuara në Kosovë dhe Shqipëria nënshkruan memorandumin e mirëkuptimit duke i hapur udhën kësisoj liberalizmit të tregjeve.
Shefi i UNMIK-ut, Mihajl Shtajner, gjatë ditës së parë të vizitës në Shqipëri, është takuar me presidentin aktual, Rexhep Mejdani, presidentin e zgjedhur, Alfred Moisiu dhe kryeministrin e dorëhequr, Pandeli Majko.
XS
SM
MD
LG