Ndërlidhjet

SHKUP


Parlamenti i Maqedonisë miratoi normat e reja të institucionit, përmes të cilave ligjërohet përdorimi i gjuhës shqipe në seanca. Në një zhvillim tjetër, policia njofton se një pjesëtar i njësisë speciale “Tigrat” është vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur rëndë gjatë rrahjeve që nisën në një lokal në Vinicë, mes një grupi civilësh dhe disa policëve.
XS
SM
MD
LG