Ndërlidhjet

NJU DELHI


Parlamenti indian ka dënuar masakrën e fundjavës në pjesën e Kashmirit të kontrolluar nga India, ku humbën jetën 27 hindus, por ka shtyrë për një ditë përgjigjen formale. Islamabadi zyrtar e ka dënuar sulmin. Sekretari amerikan i Shtetit Kolin Pauell gjithashtu, kur tha se “njerëzit në Kashmir meritojnë paqe e prosperitet dhe jo luftë për jetë a vdekje me militantët terroristë”.
XS
SM
MD
LG