Ndërlidhjet

UASHINGTON


Avokatët mbrojtës të Xhon Uoker Lind-it, ndërprenë sot seancën e dëgjimit duke thënë se klienti i tyre deklarohet fajtor dhe se premton të bashkëpunojë me Shtetet e Bashkuara në hetimet lidhur me Al-Kaidën. Pas kësaj deklarate fajësie, Uoker Lind zbret në maksimalisht 20 vjet atë që mund të kishte qenë burgim i përjetshëm për të.
XS
SM
MD
LG