Ndërlidhjet

HIDERABAD


Drejtësia pakistaneze ka dhënë sot dënimet për 4 militantët islamikë përgjegjës për rrëmbimin dhe vrasjen e gazetarit amerikan Daniel Pearl.
“Gjykata ka dhënë dënimin me vdekje për të akuzuarin kryesor, Omar Saed Sheik dhe me burgim të përjetshëm janë dënuar 3 të akuzuarit e tjerë, për veprat penale të komplotit, rrëmbimit me pagesë, vrasjes dhe për veprën penale të shkatërrimit të fakteve”, tha kryeprokurori Razha Kureshi, duke folur sot në Hiderabad.
XS
SM
MD
LG