Ndërlidhjet

ALEKSANDRI


Presidenti egjiptian Hosni Mubarak dhe ministri izraelit i mbrojtjes, Ben-Eliezer, janë shfaqur optimist para mediave, rreth gjasave për progres në Lindjen e Mesme.
Në përfundim të takimit, Mubarak tha se Egjipti mund të gjejë një mënyrë për të punuar me Izraelin ndonëse nuk pajtohet me përpjekjet e Tel-Avivit për të mënjanuar nga skena politike Jaser Arfatin.
XS
SM
MD
LG