Ndërlidhjet

HAGË


Forcat serbe në Kosovë kanë ekzekutuar civilë shqiptarë, të cilët i merrnin nga rradhët e refugjatëve që ishin nisur drejt kufirit me Shqipërinë, kanë dëshmuar sot 2 dëshmitare nga Gjakova në gjyqin kundër ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq, i akuzuar për krime lufte, krime kundër njerëzimit dhe gjenocid, në Kosovë, Bosnjë dhe Kroaci.
Dëshmitaret deklaruan se një konvoj refugjatësh që u godit nga aeroplanët e NATO-s në 14 prill pranë Mejës ishte përdorur nga policia si mbulesë kundrejt sulmeve të Aleancës.
XS
SM
MD
LG