Ndërlidhjet

MADRID


Policia spanjolle ka arrestuar 3 persona të dyshuar si anëtarë të grupit terorist Al Kaida.
Ministria e Brendshme Spanjolle bën të ditur se të arrestuarit ishin me origjinë siriane.
Policia gjatë arrestimit ka sekuestruar dhe një numër videokasetash ku tregoheshin ndërtesa dhe monumente në Shtetet e Bashkuara, përfshirë dhe kullat binjake në Nju Jork.
XS
SM
MD
LG