Ndërlidhjet

BERLIN


Kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi, ka premtuar se do të bënte më shumë për të luftuar krimin e organizuar në vend. Kjo deklaratë u bë pas takimit me ministrin e jashtëm gjerman, Joshka Fisher.
Njëherësh Rexhepi vlerësoi si shumë të mirë bashkëpunimin me qeverinë gjermane dhe kërkoi prej saj të vazhdojë mbështetjen ekonomike pë Kosovën.
XS
SM
MD
LG