Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shefi i Rezervave amerikane, Alan Greenspan, ka deklaruar para ligjëvënësve se ekonomia amerikane po përmirësohet.
Megjithatë Greenspan ka ngritur shqetësimin se problemet e korporatave mund të kërcënojnë rimëkëmbjen ekonomike.
“Nuk është e papritur që efektet depresive të ngjarjeve të fundit po zgjasin.
Shpenzimet do të vazhdojnë të bien për disa kohë. Gjatë javëve të fundit çmimet e stoqeve kanë rënë dhe më shumë si pasojë e rritjes së shqetësimit mbi drejtimin e korporatave dhe problemet e transparencës”, tha Greenspan.
XS
SM
MD
LG