Ndërlidhjet

ANKARA


Udhëheqësit e 3 partive turke që marrin pjesë në koalicionin qeveritar kanë rënë dakort që zgjedhjet e përgjithshme të parakohshme të mbahen më 3 nëntor, ndërkohë që ky vendim duhet të miratohet dhe nga partitë përkatëse.
Takimi i sotëm erdhi pasi koalicioni qeveritar humbi shumicën në parlament.
XS
SM
MD
LG