Ndërlidhjet

SARAJEVË


Zyrtarët e NATO-s kanë thënë se boshnjakët kanë dorëzuar një numër të konsiderueshëm armësh dhe municionesh.
Zëdhënësi i misionit të NATO-s në Bosnjë John Coppard ka deklaruar se boshnjakët kanë dorëzuar këtë vit 18 mijë granata dore, 6 tonë eksploziv dhe mbi 35 mijë lloje të ndryshme armësh.
Krahasuar me vitin e kaluar kjo është një rritje 200 për qind, çfarë tregon tha Coppard rritjen e besimit të njerëzve tek paqja.
XS
SM
MD
LG