Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Polonisë Alexandar Kwasniewski sot do të takohet me presidentin amerikan George Bush.
Dy presidentët do ta diskutojnë rolin e Polonisë në fushatën amerikane kundër terrorizmit, perspektivat e Polonisë për ardhmërinë e NATO-s dhe rritjen e shkëmbimit tregtar midis dy vendeve.
XS
SM
MD
LG