Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i mbrojtjes Donald Rumsfeld tha se publikimi i informatave ushtarake dhe të inteligjencës nëpër mediat, e dëmtojnë luftën e Shteteve të Bashkuara kundër terrorizmit.
Rumsfeld tha se rrjedhja e informatave është e gabuar, e vë në rrezik jetën e amerikanëve, dhe i pakëson gjasat e Amerikës për sukses në luftën kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG