Ndërlidhjet

PRISHTINË


Banka Botërore deri tani ka dhënë rreth 50 milionë euro për Kosovën dhe do të mbështesë projektin e magjistrales Prishtinë-Durrës, tha zëvendës kryetari i Bankës Botërore Johanes Lin.
Pas takimit në Prishtinë me kryeministrin Bajram Rexhepi, Johanes Lin e ka vlerësuar lartë punën e qeverisë së Kosovës.
Përfaqësuesi i Bankës Botërore, pas Kosovës sot do të vizitojë Shqipërinë.
XS
SM
MD
LG