Ndërlidhjet

MADRID


Spanja tha se i ka larguar me forcë trupat marokiene, që javën e kaluar u vendosën në ishullin Perejil, në bregdetin mesdhetar të Marokut.
Në deklaratën thuhet se gjatë operacionit nuk ka patur të lënduar nga asnjëra palë, dhe se për këtë hap janë njoftuar edhe aleatët.
Vendosjen e dhjetra ushtarëve të vet, Maroko e arsyetoi si pjesë të fushatës për të penguar shkuarjen e migrantëve në Evropë.
XS
SM
MD
LG