Ndërlidhjet

HAGË


Një komandant brigade i ushtrisë jugosllave i vendosur në qytetin e Prizrenit ka urdhëruar ushtarët e tij të “mos linin asnjë të gjallë” gjatë aksioneve në fshatrat kosovare ku për pasojë janë vrarë dhjetra civilë, ka pohuar deshmitari K-32 para Gjykatës së Hagws.
I identifikuari si K-32, nga Mali i Zi, i cili ka shërbyer si shofer, ka dëshmuar sot në gjyqin kundër ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq, i cili akuzohet për krime lufte, krime kundër njerëzimit dhe gjenocid në Kosovë, Bosnjë dhe Kroaci.
XS
SM
MD
LG