Ndërlidhjet

BAGDAD


Presidenti iraken Sadam Hysein i ka bërë thirrje irakenëve të mbrojnë vendin e tyre kundër çdo sulmi të mundshëm amerikan.
Sadam Hyseini ka mbajtur një fjalim me rastin e 34 vjetorit të revolucionit që solli në pushtet partinë e tij.
“Revolucioni i korrikut kthehet për t’i treguar gjithë tiranëve djaj dhe shtypësve të botës se: Ju kurrë nuk do të më mundni mua”, tha Sadam Huseini.
XS
SM
MD
LG