Ndërlidhjet

PEKIN


Zyrtarë rusë dhe kinezë kanë thënë se vendet e tyre duhet të kenë më shumë ndikim në luftën kundër terrorizmit ndërkombëtar, të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara.
Zëvendëskryeministri kinez, Qian Qichen, ka thënë se duhet më shumë bashkëpunim dhe asnjë vend i vetëm nuk mund ta drejtojë këtë fushatë.
XS
SM
MD
LG