Ndërlidhjet

TEHERAN


Udhëheqësi i partisë më të madhe pro reformiste në Iran, Fronti Islamik i Pjesëmarrjes, ka ngritur shqetësimin se Irani po përballet me “rikthimin e despotizmit dhe diktaturës”.
Kryetari i kësaj partie, Mohamed Risa Kahatami, që është njëherësh dhe vëllai i presidentit aktual, tha se konservatorët po mbysin procesin e reformave.
XS
SM
MD
LG