Ndërlidhjet

PRISHTINË


3 persona kanë vdekur dhe 2 janë në gjendje kritike si pasojë e etheve hemoragjike që janë shfaqur në Kosovën qëndrore gjatë muajve të fundit.
Drejtori i Klinikës Mjeksore universitare në Prishtinë, Dr. Sali Ahmetaj, ka deklaruar se 27 vetë janë trajtuar nga këto ethe që nga fillimi i majit, kur u shfaqën rastet e para.
XS
SM
MD
LG