Ndërlidhjet

ANKARA


Partitë opozitare në Turqi kanë kërkuar mbajtjen e një seance të Parlamentit javën e ardhshme, ku do të votohej për zgjedhjet e reja dhe reformat që do ta përshpejtonin hyrjen e Turqisë në Bashkimin Evropian.
Kryeministri Bulent Ecevit ra dakord që zgjedhjet të mbahen 18 muaj më herët, pas largimit të gjysmës së deputetëve nga partia e Majtë Demokratike e tij.
XS
SM
MD
LG