Ndërlidhjet

NJU DELHI


Konisioni i zgjedhjeve ka njoftuar se Abdul Kalam ka fituar në zgjedhjet presidenciale në Indi, pas mbështetjes së fuqishme të koalicionit qeveritar dhe partisë kryesore opozitare.
Kundër presidentit të ri ishin vetëm partitë komuniste të vendit.
Kalam, i përkatësisë myslimane, është arkitekti i zhvillimit të programit raketor të Indisë.
XS
SM
MD
LG