Ndërlidhjet

PRISHTINË


“Kosova kurrë nuk do ta harrojë ndihmën e popullit dhe qeverisë sllovene, si gjatë luftës, ashtu edhe pas saj”, tha kryetari i Partisë Demokratike Hashim Thaçi gjatë takimit me liderin e partisë Social-demokrate të Sllovenisë.
Janez Jansha sot arriti në Kosovë, ku do të zhvillojë bisedime për bashkëpunimin midis partive politike dhe institucioneve të Kosovës dhe Sllovenisë.
XS
SM
MD
LG