Ndërlidhjet

TEL AVIV


Forcat izraelite të sigurisë janë vënë në gjendje të lartë gatishmërie pas dy sulmeve vetëvrasëse në Tel Aviv.
Zëdhënësi i ministrisë së jashtme Danny Shek tha se kjo e rrit vendosmërinë e Izraelit të ndërmarrë gjithçka për të parandaluar terrorizmin.
Ministri palestinez i informatave Ghassan al-Khatib tha në Ramallah se lideri palestinez Yasser Arafat nuk ka kurrfarë alternative të paqes në dorë, sepse Autoriteti Palestinez dhe shërbimet e sigurisë janë gjymtuar nga masat e ushtrisë izraelite.
XS
SM
MD
LG