Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush e cilësoi atentatin e fundit vetëvrasës në Izrael si sulm kundër përpjekjeve ndërkombëtare për zgjidhjen paqësore në Lindjen e Afërt.
Presidenti amerikan sot me ministrat e jashtëm të Egjiptit, Jordanisë dhe Arabisë Saudite do të diskutojë rreth përkrahjes së tyre për ndërrimin e liderit palestinez Yasser Arafat.
XS
SM
MD
LG