Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Polonisë Alexander Kwasniewski u është falënderuar Shteteve të Bashkuara për mbështetjen dhënë vendit të tij në rrugën drejt demokracisë dhe kapitalizmit.
Ndërkohë, presidenti George Bush ka shfaqur mirënjohjen për rolin e Polonisë në luftën kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG