Ndërlidhjet

ANKARA


Parlamenti i Turqisë të hënën do të diskutojë për zgjedhjet e parakohshme dhe masat e reformave politike që synojnë të afrojnë Turqinë drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian.
Mbledhja u caktua pas kërkesës nga partitë opozitare.
Kryeministri Bulent Ecevit është dakorduar që zgjedhjet të mbahen 18 muaj më herët, pas largimit të gjysmës së deputetëve nga partia e Majtë Demokratike e tij.
XS
SM
MD
LG