Ndërlidhjet

ATHINË


Policia greke tha se e ka arrestuar të dyshuarin e parë të grupit terrorist “17 Nëntori”, të akuzuar për vrasjen e 23 diplomatëve amerikanë dhe britanikë gjatë 27 viteve të kaluara.
Shefi i policisë Fotis Nassiakos tha se tre të dyshuarit tjerë e kanë pranuar pjesëmarrjen në krimet e kryera nga ky grup majtist.
Organizata “17 Nëntori” prej vitit 1980 është në listën e grupeve terroriste të departamentit amerikan të shtetit.
XS
SM
MD
LG